Kursy

Operator Spycharki kl. III i I

ZADZWOŃ

Dlaczego kurs na operatora spycharki?

Spycharki to maszyny zaliczane do grupy maszyn do robót ziemnych. Mogą występować na podwoziu gąsienicowym, jak również na podwoziu kołowym. Przeznaczone są do wykonywania prac ziemnych w budownictwie ogólnym lub przemysłowym, górnictwie odkrywkowym i skalnym, energetyce (hałdowanie węgla kamiennego w elektrociepłowniach), leśnictwie, sektorze komunalnym (składowiska odpadów), portach oraz kolejowych terminalach przeładunkowych.

Spycharki są wykorzystywane głównie do odspajania gruntu, wykonywania wykopów, przemieszczania urobku na bliskie odległości, zagęszczania podłoża, niwelacji i profilowania terenu oraz innych prac przy użyciu lemiesza, zrywka, zaczepu i innych specjalistycznych osprzętów.

Nowoczesne konstrukcje wyposażone w różnego rodzaju systemy kontrolujące i wspomagające powodują, że praca maszyną staje się prostsza i bardziej komfortowa. Operator spucharki to zawód, na który jest duże zapotrzebowanie w branży.

Uprawnienia na spycharkę występują w dwóch klasach:

– klasa III umożliwia pracę spycharkami o mocy silnika do 110 kW,

– klasa I umożliwia pracę spycharkami o mocy silnika powyżej 110 kW,

– ponadto klasa III lub I uprawnień na ładowarkę umożliwia pracę spycharkami klasy III.

Prawidłowa kolejność uzyskiwania uprawnienia na spycharkę to w pierwszej kolejności klasa III, a dopiero później klasa I.

Przepisy dopuszczają jednak możliwość zdobycia jednocześnie klasy III i I

 

Gdzie i kiedy

BOLESŁAWIEC

Operator spycharki

DOLNE MLYNY 42

75 732 22 55

Szukasz najlepszego ośrodka szkoleniowego?

Lepszego nie znajdziesz